Hakkımızda

Bir tatil yöresi olmanın ötesinde, Bodrum’un yaz-kış yaşayan, çok kültürlü bir kent kimliğinin oluşmasında önemli bir yeri olan Art Ajanda Bodrum, özgün ve zengin içeriği ile 43 aydır bağımsız olarak çıkarılıp, ücretsiz dağıtılmaktadır.

Amacı, Bodrum’da yapılan kültür sanat etkinliklerini yerel, ulusal ve uluslararası platformda doğru bir şekilde duyurmak ve tanıtmaktır.

Her ayın başında düzenli olarak çıkan, cepte taşınılabilen bu yayında Bodrum’un kültürel ve sanatsal değerlerinin yanı sıra, güncelin nabzını tutan aylık etkinlik takvimi yer almaktadır.

Yılda 150 bin adetin üzerinde dağıtılan Art Ajanda Bodrum, gerek turizmi elinde tutan gerekse yerli halkının rağbet ettiği sosyal alanlarda sürekli değişen ve büyüyen bir okur kitlesine ulaşmaktadır. Türkiye’de baskı sayısı en yüksek ve ulusal anlamda dağıtılan tek yerel aylık Kültür/Sanat yayını olmayı başardık. Art Ajanda dergisi, D&R Bodrum ve seçme İstanbul (Nişantaşı, Etiler, Kanyon ve İstinye Park) mağazalarından edinilebildiği gibi, çeşitli popüler noktalarda ve yarımadada bulunan Garanti ATM'lerinden de sağlanabilir. Contemporary İstanbul gibi dünyanın en büyük beşinci Sanat Fuarının medya partneri olan Art Ajanda birçok farklı sosyal sorumluluk projesinde de yer almaktadır.

Art Ajanda Bodrum, dengeli bir yerel/global sentezle evrensel ve kaliteli etkinlikleri öne çıkarmayı, Bodrum’da kültür ve sanat turizmini teşvik etmeyi amaçlayan bir projedir. Popülist olmadan popüler, elitist olmadan farklı olan etkinlikleri desteklemek, yapılan her türlü kültürel etkinliği yansız bir filtreden geçirerek ayırımcılık yapmadan duyurmak, çevreye karşı duyarlı, kısa, hafif, bilgilendirici ama akademik olmayan yazılarla daha çok görsel ağırlıklı, işlevsel ve en önemlisi kolay taşınabilen bir yayın organıyız. Art Ajanda Bodrum’un etki ve saygınlığı giderek artıyor. Dünya çapında ses getirmiş önemli sanatçılar bize özel röportajlar veriyor ve bu röportajlar, ulusal basında da yankı buluyor. Uluslararası medyanın prestijli yayınları, Bodrum ile ilgili yazılarında ajandamızı kaynak olarak kullanıyor.

Hedefimiz, Bodrum’daki değerleri öne çıkararak dikkatleri bu yöne çekmek ve bu yolla kültür sanat turizminin gelişmesine katkıda bulunmaktır. Bu çabamızda sizleri yanımızda görmek bizleri mutlu etmektedir.